"Kayıp" 51.Bölüm
Kayıp 51.bölüm

Prof.Hambert ve Rudolf uçaktan iner-inmez Jhonny'i bir otele yerleştirip Elvis Thompson'un gizli teşkilatına gittiler. Elvis onları hazır bekliyordu. Odanın kapısını çalıp içeriye girdiler. Dönen sandalyede oturup onlara arkasını dönmüş Elvis konuşmaya başladı.

"Sonunda sizi yakından görmek bana da kısmet oldu. Lafı fazla uzatmayacağım. Devletin ne durumda olduğunu az-çok biliyorsunuz. Bu devlete sizin gibi ölüme meydan okuyan, cesur kurtarıcılar lazım. Hükümetin içinde devleti ele geçirmek isteyenler çoğaldı. Siz bizimle çalışmayı kabul ederseniz, o hainleri tek tek yok edip bu ülkeyi kurtaracaksınız."

Bunları söyledikten sonra önüne döndü Elvis ve devam etti:

"Şimdi gelelim en önemli soruya:
Bizimle çalışmayı kabul ediyormusunuz?"

Prof.Hambert sinirli bir şekilde haykırdı:

"Hayır!"

Bunu dedikten sonra devam etti:

"Ben sadece bir profesörüm. Siyasi bir oyuncak değilim. Bu devletin içinde hainler varsa, vatanını seven insanlar da var. Ben bu işlerden anlamam. Asker değilim, bu zamana kadar eski bir tabancadan başka silah kullanmadım. Kusura bakmayın ama ben bu teklifi kabul edemem!"

"Tamam. Siz bilirsiniz." diye cevap verdi Elvis. Prof.Hambert ve Rudolf odadan çıkıp aşağıya indiler. Rudolf çok şaşırmıştı. Çünkü prof.Hambert vatanını çok seven insandı. Ondan böyle bir cevap beklemiyordu. Dışarıya çıkar-çıkmaz neden böyle yaptığını sordu. Profesör hemen cevap verdi:

"Ben artık yaşlandım, evlat. Baksana artık altmış yaşındayım. Saçlarım beyazlamış. Hem de bu devletin çok güçlü askerleri var. Benim gibi yaşlı bir savaşçıya ihtiyaçları yok. O yüzden kabul etmedim. Ama bir gün savaş çıkarsa, bende orduda savaşmaya hazırım."

Onlar otele geri döndüler. Jhonny yorgunluktan uykuya dalmıştı. Prof.Hambert dinlenmek için kanepeye oturdu. Televizyonu açıp en sevdiği kanalı izlemeye başladı. On-on beş dakika sonra telefonu çalmaya başladı. Arayan Eğitim Bakanlığından biriydi. Profesörü acilen bakanlığa çağırıyorlardı.

Prof.Hambert takım elbisesini giyinip Rudolf'la birlikte bakanlığa gitti. Rudolf dışarıda kalıp profesörü bekledi. Yaklaşık yarım saat sonra prof.Hambert üzgün bir suratla geri döndü. Rudolf fazla dayanamadı. "Ne oldu, profesör? Kötü bir şey mi oldu?" diye sorular sormaya başladı. Prof.Hambert sakin bir sesle cevap verdi:

"Beni emekli etmek istiyorlar."

Daha beş senesi varken, şimdiden emekli etmek istiyorlardı profesörü. Bu bir tesadüf değildi. Bunu Elvis yapmıştı. Prof.Hambert'in de aklına ilk gelen o oldu. O yüzden hiç vakit kaybetmeden yeniden gizli teşkilata gittiler.

Profesör sinirli bir halde Elvis'in odasına girdi.

"Siz benimle oyun oynayarak, beni kararımdan vazgeçirebileceğinizimi sanıyorsunuz?!" diye bağıra bağıra konuşmaya başladı. Elvis onu durdurup konuşmaya başladı.

"Durun. Sakin olun! Sizi anlıyorum. Ama sizde bizi anlayın. Biz bu önemli görevi herkese vermiyoruz. Ülkenin size ihtiyacı var. Eğer bu teklifi kabul ederseniz, Lei hanımın katillerini de biz buluruz."

Bunu duyan Rudolf odanın açık kalmış kapısını kapatıp koltukların birinde oturdu. Suratı bembeyaz oldu iki dakikada. Biraz sinirli bir surat ifadesiyle "Nasıl bulacaksınız? Eğer öyleyse, ben sizinle çalışmayı kabul ediyorum." sorusunu sordu. Ardından Elvis konuşmaya başladı:

"Güzel. Bizim elimiz çok yerlere uzanıyor. Siz kabul edin. Gerisini bize bırakın. Biz katilleri kısa zamanda bulup cezalarını veririz. Profesör, siz de kabul ediyormusunuz?"

Prof.Hambert cevap verdi:

"Ben yardımcımı asla yalnız bırakmam. O yüzden kabul ediyorum."

Elvis gülümseyerek son sözünü söyledi:

"Tamam. O zaman işimize başlaya biliriz !"...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 2.Sezon Tanitimi
Kayıp 2.Sezon Tanıtımı Prof.Hambert: "İçimde kötü bir hiss var Rudolf. Sanki her an bir felaket olacakmış gibi." Dikkatli olun! Her an bir cümle hayatınızı değiştire bilir. Prof.Hambert'in hayatı gibi. Prof.Hambert ve Rudolf'un başına neler geldiğini merak ediyormusunuz? Onlar yeni maceralarla hazır bekliyorlar! Kayıp 2.Sezon bölümleri ile bugün başlıyor!
Devamını Oku
Kayıp hikayesinin yeni bölümlerinde neler olacak?
Kayıp hikayesinin yeni bölümlerinde kahramanlarımız Türkiyedeler! Profesör Hambert kendisine yapılan bir aramayla Türkiye'ye gitmeye karar veriyor. Burada iki gün kalan kahramanlarımız hem İstanbul'u gezip hem de yeni maceralar yaşadılar. Onların başına neler geldiğini yeni bölümlerde öğreneceksiniz!
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 17.Bolum
Kayıp(2.sezon 17.bölüm) Haziran 2017 "Ölümsüzlük iksiri" macerasından tam bir yıl geçti. Bu dönemde Prof.Hambert amansız bir hastalığa karşı mücadele etti. Kanser hastalığı ona zor günler yaşattı. Saçları döküldü.Hastalık onu birden-bire on-on beş yıl yaşlandırdı ve eski haline geri döndü profesör.Ama sonunda kanser hastalığının tedavisi bulundu ve Prof.Hambert iyileşdi.Ayrıca Amerika hükumeti Prof.Hambert'in başına gelenleri öğrendi. Yüzü değişsede, ismi Hambert olarak kaldı. Bu aralar yardımcısı Rudolf'la birlikte Çinde tatil yapıyor. Sabah Çinde çok güzel bir hava vardı. Böyle havalarda tüm insanlar gibi, P Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...