?>
"Kayıp" 51.Bölüm
Kayıp 51.bölüm

Prof.Hambert ve Rudolf uçaktan iner-inmez Jhonny'i bir otele yerleştirip Elvis Thompson'un gizli teşkilatına gittiler. Elvis onları hazır bekliyordu. Odanın kapısını çalıp içeriye girdiler. Dönen sandalyede oturup onlara arkasını dönmüş Elvis konuşmaya başladı.

"Sonunda sizi yakından görmek bana da kısmet oldu. Lafı fazla uzatmayacağım. Devletin ne durumda olduğunu az-çok biliyorsunuz. Bu devlete sizin gibi ölüme meydan okuyan, cesur kurtarıcılar lazım. Hükümetin içinde devleti ele geçirmek isteyenler çoğaldı. Siz bizimle çalışmayı kabul ederseniz, o hainleri tek tek yok edip bu ülkeyi kurtaracaksınız."

Bunları söyledikten sonra önüne döndü Elvis ve devam etti:

"Şimdi gelelim en önemli soruya:
Bizimle çalışmayı kabul ediyormusunuz?"

Prof.Hambert sinirli bir şekilde haykırdı:

"Hayır!"

Bunu dedikten sonra devam etti:

"Ben sadece bir profesörüm. Siyasi bir oyuncak değilim. Bu devletin içinde hainler varsa, vatanını seven insanlar da var. Ben bu işlerden anlamam. Asker değilim, bu zamana kadar eski bir tabancadan başka silah kullanmadım. Kusura bakmayın ama ben bu teklifi kabul edemem!"

"Tamam. Siz bilirsiniz." diye cevap verdi Elvis. Prof.Hambert ve Rudolf odadan çıkıp aşağıya indiler. Rudolf çok şaşırmıştı. Çünkü prof.Hambert vatanını çok seven insandı. Ondan böyle bir cevap beklemiyordu. Dışarıya çıkar-çıkmaz neden böyle yaptığını sordu. Profesör hemen cevap verdi:

"Ben artık yaşlandım, evlat. Baksana artık altmış yaşındayım. Saçlarım beyazlamış. Hem de bu devletin çok güçlü askerleri var. Benim gibi yaşlı bir savaşçıya ihtiyaçları yok. O yüzden kabul etmedim. Ama bir gün savaş çıkarsa, bende orduda savaşmaya hazırım."

Onlar otele geri döndüler. Jhonny yorgunluktan uykuya dalmıştı. Prof.Hambert dinlenmek için kanepeye oturdu. Televizyonu açıp en sevdiği kanalı izlemeye başladı. On-on beş dakika sonra telefonu çalmaya başladı. Arayan Eğitim Bakanlığından biriydi. Profesörü acilen bakanlığa çağırıyorlardı.

Prof.Hambert takım elbisesini giyinip Rudolf'la birlikte bakanlığa gitti. Rudolf dışarıda kalıp profesörü bekledi. Yaklaşık yarım saat sonra prof.Hambert üzgün bir suratla geri döndü. Rudolf fazla dayanamadı. "Ne oldu, profesör? Kötü bir şey mi oldu?" diye sorular sormaya başladı. Prof.Hambert sakin bir sesle cevap verdi:

"Beni emekli etmek istiyorlar."

Daha beş senesi varken, şimdiden emekli etmek istiyorlardı profesörü. Bu bir tesadüf değildi. Bunu Elvis yapmıştı. Prof.Hambert'in de aklına ilk gelen o oldu. O yüzden hiç vakit kaybetmeden yeniden gizli teşkilata gittiler.

Profesör sinirli bir halde Elvis'in odasına girdi.

"Siz benimle oyun oynayarak, beni kararımdan vazgeçirebileceğinizimi sanıyorsunuz?!" diye bağıra bağıra konuşmaya başladı. Elvis onu durdurup konuşmaya başladı.

"Durun. Sakin olun! Sizi anlıyorum. Ama sizde bizi anlayın. Biz bu önemli görevi herkese vermiyoruz. Ülkenin size ihtiyacı var. Eğer bu teklifi kabul ederseniz, Lei hanımın katillerini de biz buluruz."

Bunu duyan Rudolf odanın açık kalmış kapısını kapatıp koltukların birinde oturdu. Suratı bembeyaz oldu iki dakikada. Biraz sinirli bir surat ifadesiyle "Nasıl bulacaksınız? Eğer öyleyse, ben sizinle çalışmayı kabul ediyorum." sorusunu sordu. Ardından Elvis konuşmaya başladı:

"Güzel. Bizim elimiz çok yerlere uzanıyor. Siz kabul edin. Gerisini bize bırakın. Biz katilleri kısa zamanda bulup cezalarını veririz. Profesör, siz de kabul ediyormusunuz?"

Prof.Hambert cevap verdi:

"Ben yardımcımı asla yalnız bırakmam. O yüzden kabul ediyorum."

Elvis gülümseyerek son sözünü söyledi:

"Tamam. O zaman işimize başlaya biliriz !"...

Benzer Hikayeler


Kayıp hikayesi 21.Bölümde neler olacak?
Bomba gibi bölümler ve konular geliyor. En son yayınlanan bölümde Rudolf kaybolmuştu. Yeni bölümde onu kimin ve niye kaçırdığını öğreneceksiniz. Ve en önemlisi profesör Hambert yıllar sonra kendi oğlunu buluyor. Onun oğlunun kim olduğunu yeni bölümde öğreneceksiniz...
Devamını Oku
Kayıp 50.Özel Bölüm*
"Kayıp" hikayesi yeni bölümleriyle yeniden sizlerle! Kayıp 50.Özel bölüm* Dünya hep kendi kanunlarını kendisi yazar. İnsanların başında hep bir savaş korkusu, hep bir felaket vardır. Dünyanın bir tarafında insanlar rahat yaşarken, bir tarafında hep savaş vardır. Bir tarafta çocuklar oyuncaklarıyla oynarken, diğer taraftaki çocuklar bomba sesleriyle uyanır her sabah. Dünyanın sonu gelmedikçe insanlar her zaman bu acı günleri yaşayacaklar. Dünyanın sonu gelmedikçe savaşlar bitmeyecek. Ve bir gün herkes öldürdüğü canlının hesabını verecek! Prof.Hambert Bir ay geçti o acı günden. Lei'nin arkasından çok göz Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi 27.Bölüm
Kayıp(27.bölüm) Sian'ın adamları yanlışlıkla klon Rudolf'u kaçırdılar. Gerçek Rudolf Lei'yle birlikte sağ salim marketten çıktı. Bir paket çikolatayla Prof.Hambert'in yaşadağı eve doğru gittiler. Sizcede bu kadarı büyük şans değilmi? Kapı çaldı. Jhonny kapıya taraf koştu. Kapıyı açtığında gördüğü manzara onu şok etti. Şeker alması için markete gönderdikleri Rudolf, elinde bir paket çikolata ve güzel bir kadınla geri dönmüştü. Rudolf büyük bir sevinçle Jhonny'e sarıldı. Rudolf: "Seni gördüğüme çok sevindim evlat!" Jhonny: "Ne yapıyorsun, Rudolf amca?!" Rudolf ve Lei başlarına gelen herşeyi anlattıla Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...