?>
Yalnız adam 3
Yaşlı adam ağır adımlarla yürümeye devam etti. Denizden uzaklastikca martı sesleri azalmaya başlıyordu. Adam yoruldu. Bir çocuk parkı gördü ve hem çocukları izlemek hem de dinlenmek için bir banka oturdu. Çocukların kimi salıncakta sallanıyor kimi top oynuyordu. Adam onları öyle görünce geçmişi bir film şeridi gibi geçti gözünün önünden. Ne de çabuk geçmişti bunca sene.
Çocukları izlerken aklına bir kitapta okuduğu söz geldi. Şöyle diyordu kitapta ' Önce anne babamızın çocukları, sonra çocuklarımızın anne babası, daha sonra anna babamızın anne babası ve en sonunda da çocuklarımızın çocukları oluruz.' Ne güzel sözdü. Ama her insan böyle mi yaşardı? Yaşlı adam kendi hayatını düşündü. Son kısma kadar hepsi olmuştu onun için. Ama onun yanında hiç bir evladı kalmamış onu terk etmişlerdi. Yaşlı adam o dönemin zorluklarda beş evladını büyütmüş ancak bu şartlarda beş evladı kendisine bakamamıştı. Adam bunları düşünürken göz yaşları buruşmuş göz torbalarından suzülerek yanaklarında kaydoldu. Adam elinin tersiyle gözlerini sildi bastonunu alıp yoluna devam etti.
NOT: Eleştirerinizi esirgemezseniz memnun olurum.

Benzer Hikayeler


"Söz vermiştin" cümlesi kadar can yakıcı ve çaresizlik içeren bir şey yok.
Hayatin anasini satiyim
Kücükken ne mutluyduk sahiden? Ya büyüdük simdi noldu? Sevdik ? Nefret etmeyi ögrettiler Hatirladin Unutmayi degilde kendimizi ve basklari kandirmayi ögrettiler. Dostluk dedik yine PIC Cikti? Bir günde iyi günün olmicakmi?
Devamını Oku
Neden plan yaparız ? Hayatı daha yaşanabilir kılmak için mi ? yoksa içimizde bitmek bilmeyen bu gereksiz yaşama arzusunu tatmin etmek için mi? daha iyi bir gelecek daha iyi bir ev süper bir ilişki... İlişki demişken ilişkiler mi daha zor yoksa insanlar mı? Sonu bok olsa da bilerek kendini mutlu , gözlerinin içinin güleceği bir duygu duruma atar mısın? Bence atmalıyız çünkü insana sonuçlarını bile bile acı çekmeyi de mutlu olmayı da bilmeli yoksa yaşamanın ne anlamı var ki güçlü olmak Tecrübe edinmeden hatalar yapmadan nasıl güçlü olabiliriz ? Güçlü olur muyuz sahiden yoksa öylemi olduğunu var sayarız ? Hangimiz tecrübe edindiği bir hatayı Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...