?>
Son Pişmanlık
Her gece olduğu gibi aldım kalemimi elime başlıyorum karalamaya nazlı defterimi. Naz yapıyor her gece yazma gıdıklanıyorum diyor. Ben gülemedim sen gül diyorum ona ve başlıyorum yazmaya. Belki de pişmanlıklarım bir iskambil destesinde ki tek bir kart olsa bütün evreni kaplardı. Sessizce oturup konuşsam onlarla dinerdi belki içimdeki sızı. Acı vermezdi belki o kadar, tenimin çürüdüğünü hissetmezdim geceleri. Kokusunu almazdım çürümüş etin. Gözlerim kaymazdı gecenin bir vakti zifirini karanlıkta ki suretine. Biliyor musun? Pişmanlıklarım hep bana ayak bağı oldu şu hayatta. Hep kendime dedim ki ben bu hayat sanki başka birisi tarafından kullanılmış ve beğenilmemiş al Beyaban sen yaşa demişler. Keşke kelimesini çok sevmem ben sanki koparır içimden bir et parçası. Acıtır yüreğimi. Geriye dönme şansım olsaydı yapmayacağım o kadar şey var ki şu kısacık hayatımda,düşündükçe deliriyorum! Ben yapamadım alışamadım bu koşullara denedim adapte olmayı. Ben sevmedim yaşamayı.
En büyük pişmanlığım demedim bir kere babama "Seni seviyorum". Utandım mı? Hayır.
Galiba hiç düşünemedim bir gün gideceğini bir elveda bile diyemeden. Hiç düşünmedim sabah kalktığımda çay koy yavrum sesini duyamayacağımı. İnanmadım ki ben ölümsüzdü benim babam benim gözümde. Süper güçleri var sanıyordum. O biz yiyelim diye yemezdi mesela ben anlamıyordum o zamanlar tabi. Tenceredeki çorbayı karıştırıp karıştırıp bize çorba koyduktan sonra ben dokum dediğinde yalan söylediğini. Bilemezdim ki daha hayatın gerçeklerini görmedim ki ben. Daha hayatı tanımadım ben. Görmedim ki baba daha insanların gerçek yüzlerini. Hazır değildim ki bunca şeye bana sormadan omzuma yüklenen o kadar sorumluğa. Şimdi mutluyum sanıyorlar ağlamıyorum ya hani. İçimde sel altında kalan hayallerimi,umutlarımı görmüyorlar ki. Bırak görmesinler dediğini duyar gibiyim baba. Sana çok benziyorum. Belki göz rengimiz farklı senin kadar yakışıklı senin kadar heybetli değilim ama aynı senim baba.
Keşkelerim bile bir keşke ile başlıyor.
Sonsuz bir keşkeler dünyasında bir keşkeyim sadece.
Görünmeyecek kadar küçük ve taşıyamayacak kadar ağır...

Benzer Hikayeler


bilmeden merhaba demişsin
Biriyle ilk tanıştığin anı düşünmek ne garip, Sende ne yaralar açacağını hayatında ne anlamlara geleceğini bilmeden merhaba demişsin
Devamını Oku
Keşkeler
Her şey eskidikçe değerleniyor bunu farkettim. Arabalar, elbiseler, evler, camiler ve insanlar... Neden sağlığında kıymet vermiyoruz insanlarımıza? Neden annemiz babamız hayatta iken kıymet bilmiyor da onlar bu dünyadan göçünce mezarının başında ağıtlar yakıyoruz. Şimdi olsa ona hayatta yapmam diyoruz. Ömrümden ömür gitsede o geri gelse diyoruz. Ve hayatta şunu farkettim. Yaşım o kadar büyük değil ama bir çok şeyin değerini sonradan anladım. Hep kendime sözler verdim. Bundan sonra kadir kıymet bileceğim diye. Ama bilemedim. Peki ya sizler hiç sordunuz mu kendinize, değerini anlıyor musunuz elinizde ki şeylerin ???
Devamını Oku
Eski sevgilimden intikam aldım ve garip hissediyorum. Çok abarttım galiba?
Beni ayrılmadan 3 ay öncesinde aldatmaya başlayan ve ayrılalı 2 ay olan eski sevgilimden intikam aldım. Sebebi ise sevgilisiyle beraber çekildikleri bir fotoğrafı bana gönderdi. Bende kendimi kaybederek bende bulunan çıplak fotoğraflarını hepsini gönderdim yeni sevgilisine. Ayrılmışlar. Şuanda mutlu olmam gerekiyor ama çok garip şeyler hissediyorum ve yaptığım şey bana ne üzüntü veriyor. Çok fazla oldu galiba ... :(
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...