?>
Kayıp hikayesi 44.Bölüm
Kayıp(44.bölüm)

Prof.Hambert artık iyileşip kendine geldi. Gözlerini açtı. Onu bir süreliğine normal odaya yerleştirdiler. İkinci ameliyata kadar vücudun kendisini toplaması lazımdı.

Profesörün iyileşmesi haberi hızlıca bütün haber kanallarına yayıldı. Haber kanallarında ilk haber, gazetelerdeyse üst manşet haberiydi bu haber. Düşmanlar da bu haberi çabuk duydular. "Liderler" konseyinin son üyesi An-wen büyük liderden yeni emrini aldı. Yeni görevi hastanede yatan prof.Hambert'i öldürmekti.

An-wen'in iki büyük planı vardı:

"A" planı- Hastanedeki adamı Lui-şank prof.Hambert'i öldürecekti.

"B" planı- Eğer "A" planı boşa çıkarsa, kendisi gidip öldürecekti.

"A" planı için önce Lui-şank'la bir buluşma ayarladı.Bir restorant'ta buluştular. An-wen bir taraftan kahvesini içerken, diğer taraftan da gereken bilgileri vermeye başladı.

An-wen:

"Öldürmen gereken adam prof.Hambert. Sizin hastanede yatıyor."

Cebinden onun resmini çıkarıp Lui-şank'a uzattı.

An-wen:

"Resim yanında bulunsun! Daha kolay bulursun."

Lui-şank:

"Başka bir isteğiniz varmı?"

An-wen:

"Benden selam söyle profesöre. Katilinin kim olduğunu bilsin."

Lui-şank:

"Emredersiniz, efendim!"

Lui-şank fotoğrafı alıp hastaneye gitti. O, hastanede yıllardır hasta bakıcılığı yapıyor. Hem de "Liderler"-in kirli işlerini yapıyor. 2003 ve 2005 yıllarında hastanede iki ayrı cinayet işlendi. İki maktulünde neden öldükleri ortaya çıkmadı. Ama aslında iki hasta da zehirlenerek ölmüşlerdi. Onları öldürense Lui-şank'tı.

Lei ve Jhonny artık eve döndüler. Rudolf'sa hastanede profesörün başında bekliyordu. Dr.Chi-sang gerekli ilaçların listesini verdi Rudolf'a. Rudolf koşa koşa ilaç almaya gitti.

Sonra hasta bakıcı Lui-şank girdi odaya. Eliyle odadaki kamerayı başka tarafa çevirdi. Bu sırada prof.Hambert uyuyordu. Ona yaklaştı. Yastığını kafasının altından çekip eline aldı. Sonra onu boğmaya çalıştı.

Bu sırada Rudolf açtı kapıyı. Aceleyle çıktığı için cüzdanını odada unutmuştu. Lui-şank'ı görünce "Bırak profesörü!"-diye bağırıp yanına koştu. Lui-şank'ı kenara çekip hırpalamaya başladı. Komiser Plator'a haber verdi. Lui-şank'ı tutuklayıp götürdüler.

Bu haberi duyan An-wen "B" planını devreye soktu. Heryerde arandığı için onun böyle hastaneye girmesi imkansızdı. O yüzden ilk önce hastaneye gıda taşıyan firmaya gitti.

Görevliler kamyona gıda kolilerini yüklüyorlardı. An-wen görevliler ortada yokken gizlice kolilerden birinin içine girdi.

Böylece hastaneye girmeyi başardı. Onu kolinin içinde hastanenin gıda anbarına götürdüler. Orada An-wen kolinin içinde kıpırdamaya başladı. Görevli kolinin ağzını açtı. An-wen görevliyi etkisiz hale getirip planına devam etti. Hızlıca prof.Hambert'in odasına gitti. Kapıyı açtı. Prof.Hambert balkonda durmuş dışarıyı izliyordu. Bu fırsatı kaçırmadı An-wen. Onu yine arkasından vurdu. Silahla iki kere ateş etti. Bu zaman komiser Plator ve Rudolf içeriye girdiler.

Plator:

"Güzel! Tam düşündüğümüz gibi tilki yemi yuttu."

An-wen:

"Bana tuzak kurdunuz ha?! Bunun hesabını vereceksiniz!"

Aslında Prof.Hambert'in odasını değiştirmişlerdi. Balkonda duran bir modeldi. Komiser Plator yaptığı planla profesörün hayatını kurtardı.

An-wen'i kolundan tutup götürdüler. Bununla da "Liderler" konseyi tamamen dağıldı. "Liderler"-in tüm gizli mekanları polisler tarafından incelendi.

Pr.Hambert büyük bir tehlikeyi atlattı. Kendini toparladıktan sonra yapacağı ilk iş vurulmadan önce kendisine verilen görevi tamamlamak olacak...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 11.Bolum
Selam arkadaslar. Bu sitede her sefer hikayemin yeni bolumlerini paylastigimda yorumlarinizi ve takipci sayisinin arttigini goruyorum. Yapilan her yorum, ister elestiri olsun beni cok memnun ediyor. Destekleriniz icin tesekkurler. Insallah hikayemle size keyifli anlar yasata biliyorumdur. Kayıp(11.bölüm) Ormanda İvan'ın adamlarını atlatdıktan sonra profesör ve Rudolf 2.malzeme için İzlanda adasına doğru yola çıktılar. 2.malzeme sadece Hekla yanardağının etrafında çıkan kıymetli bir termal suydu. Bu suyu İzlandalılar "uzun ömür suyu" adlandırıyorlardı. Aslında bu suyun özel bir hikayesi vardı. Yüz yıllar önce...Osirus isimli yaşlı bir t Daha fazla oku
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 2.Bolum
Kayıp(2.bölüm) Prof. Hambert ve Rudolf gemiyle Mısır'a doğru yola çıktılar. Üç gün yolculuk yaptılar. Yolculukları genel olarak sakin geçse de bazen okyanusun tehlikeli oyunlarına tanıklık ettiler. Soğuk gecelerde fırtınalar sessizliği bozuyordu. Göklerde çakan şimşekler herkesi korkutuyordu. Prof. Hambert yorgunluğunu üzerinden atmak için kendi odasına uyumaya gitti. Sıcak yatağına yatıp, yorganını üzerine çekti. Gözlerini kapattı. Uçsuz bucaksız bir karanlığın içine düştü. Sonra karanlığın içinden hırıltılı bir ses geldi. -"Profesör! Yolundan geri dön! Yolundan geri dön!" Prof. Hambert gözlerini açtı ve ya Daha fazla oku
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15a7c433ca4957_400_yinebirgun.jpg
Kayıp hikayesi 31.Bölüm
Kayıp(31.bölüm) Kurye pastayı Rudolf'a teslim etti. Ücretini aldıktan sonra gitti. Rudolf o güzel pastayı bozulmaması için buzdolabına koydu. Rudolf: "Akşama kadar burada bekle! Akşam hakkettiğin değeri göreceksin." Bu zaman Prof.Hambert aşağı kattaki eğlence merkezinde bilardo oynuyordu Lei ile birlikte. Bir kaç dakika sonra Rudolf'ta onlara katıldı. Jhonny Elizabet'in yanından ayrılıp odalarına geri döndü. Yemeğe bir şey aradığı için direk buzdolabına doğru koştu. Kapağı açtı. İçeride bir şişe meyve suyu, bir şişe şerap, bir şişe bira, bir paket cips, bir tabak özel Tayland peyniri ve bir güzel pasta vardı. Bu p Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...