?>
Kayıp hikayesi 31.Bölüm
Kayıp(31.bölüm)

Kurye pastayı Rudolf'a teslim etti. Ücretini aldıktan sonra gitti. Rudolf o güzel pastayı bozulmaması için buzdolabına koydu.

Rudolf:

"Akşama kadar burada bekle! Akşam hakkettiğin değeri göreceksin."

Bu zaman Prof.Hambert aşağı kattaki eğlence merkezinde bilardo oynuyordu Lei ile birlikte. Bir kaç dakika sonra Rudolf'ta onlara katıldı.

Jhonny Elizabet'in yanından ayrılıp odalarına geri döndü. Yemeğe bir şey aradığı için direk buzdolabına doğru koştu. Kapağı açtı. İçeride bir şişe meyve suyu, bir şişe şerap, bir şişe bira, bir paket cips, bir tabak özel Tayland peyniri ve bir güzel pasta vardı. Bu pasta hemen onun dikkatini çekti. Hayır! Düşündüğünüz gibi pastayı yemedi. O, pastayı eline aldı ve odadan çıktı. Üç yüz dokuz numaralı odaya gitti. Bu oda Elizabet'in odasıydı. Pastayı ona hediye etti.

Jhonny:

"Bu güzel pasta sizin, madam!"

Elizabet:

"Aaa, Jhonny! Çok teşekkür ederim. Bu çok güzel pasta."

Jhonny:

"Rica ederim. Bu pastanın güzelliği, sizin güzelliğinizin yanında hiçbir şey."

Jhonny pastayı verip gitti. Acaba Rudolf pastanın buzdolabında olmadığını görünce ne yapacak? Tabii ki de sinir krizi geçirecek.

Lei, Prof.Hambert ve Rudolf bilardo oynamaya devam ediyorlardı. Artık Prof.Hambert onları iki defa yenmişti. Yenilgiyi kabul edemeyen Rudolf'un gözünü hırs bürümüştü. Tahtayı eline aldı. Nişan aldı ve vurdu. Ama gol olmadı. O kadar hızlı vurdu ki, top yan masada bilardo oynayan kadının poposuna değdi.

Lei:

"Rudolf, ne yaptın sen?! Delirdinmi?"

Prof.Hambert:

"Hahahaa!"

Rudolf bu olanlara şaşkınlıkla bakıyordu. Az sonra kadının kocası Rudolf'un üzerine yürüdü. Prof.Hambert son anda kavgaya engel oldu ve Rudolf'u odasına götürdü.

Elizabet'in en yakın kız arkadaşı Alice onu çok özlemişti. Tayland'a gelmişti ve ilk iş arkadaşını görmek için otele gitti. Kapıyı çaldı. Elizabet'te onu gördüğüne çok sevinmişti. Oturup sohbet ettiler. Elizabet buzdolabından bir şişe meyve suyu çıkardı. Bu zaman Alice buzdolabındaki pastayı gördü. Pasta çok güzel gözüküyordu ve onunda dikkatini çekti.

Alice:

"Bu pasta ne kadarda güzel!"

Elizabet:

"Evvet! Gerçektende çok güzel. Ama çok beğendiysen sana hediye edebilirim."

Alice:

"Gerçekten vere bilirmisin?"

Elizabet:

"Evet. Çıktığında veririm."

Alice:

"Çok teşekkür ederim! Eve götürüp şu güzel pastanın tadına bakmak için sabırsızlıkla bekliyorum."

Alice biraz oturduktan sonra pastayı da alıp gitti.

Saat 20:00 olduğunda Prof.Hambert, Jhonny ve Lei Rudolf'un sürprizi için otelin restoranına gittiler. Rudolf buzdolabına baktı. Pasta orada yoktu. Onun yerine odada bir not yazılmış kağıt vardı. Rudolf kağıtı alıp odadan çıktı. Koşa koşa restorana gitti.

Rudolf:

"Pasta yok! Sizin için pasta yaptırmıştım ama yok."

Jhonny:

"Buzdolabındaki pastayı ben aldım."

Rudolf:

"Ne?! Nerede pasta?"

Jhonny:

"Pastayı Elizabet'e hediye ettim."

Rudolf kızsa da, Prof.Hambert onu sakinleştirdi. Güzel bir kutlama yaptılar.

Peki o özel pastanın başına ne geldi diye sorarsanız, Alice pastayı evine götürürken topuklu ayakkabısının topuğu kırıldı. Ve birden pastayla beraber kendini yerde buldu.

Kutlamadan sonra Rudolf elindeki kağıtta yazan notu okudu.

"Merhaba profesör! Doğum gününüz kutlu olsun. Benim kim olduğumu yakında öğreneceksiniz. Ha birde, yakında sizde, yardımcınızda, onun sevgilisi de- hepiniz öleceksiniz!"

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 6 ve 7.Bolumler
Kayıp(6.bölüm) Pr.Hambert ve Rudolf bilim adamlarının toplantısı için aceleyle Moskovaya geldiler.Moskovada hiç bir arkadaşları olmadığı için bir otelde iki ayrı oda tutdular.Toplantıdan bir gün önce şehri gezdiler.Soğuk bir kış havası hakimdi Moskovaya. Sokaklardan birinde küçük çocuğuyla beraber neredeyse soğuktan donan fakir bir kadın gördüler.Küçük kız soğuktan titriyordu.Kıyafetleri eskiydi.Yırtık-yırtıkdı.Pr.Hambert çocukluğunu,annesiz-babasız geçirdiği zor günleri hatırladı.O da bir zamanlar sokaklarda soğuktan donuyordu.Küçük kızı ve annesini alıp,önce bir restorana götürdüler.Karınlarını doyurduktan sonra onlara yen Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesinin yeni bölümlerinde neler olacak?
Kayıp hikayesinin yeni bölümlerinde kahramanlarımız Türkiyedeler! Profesör Hambert kendisine yapılan bir aramayla Türkiye'ye gitmeye karar veriyor. Burada iki gün kalan kahramanlarımız hem İstanbul'u gezip hem de yeni maceralar yaşadılar. Onların başına neler geldiğini yeni bölümlerde öğreneceksiniz!
Devamını Oku
Küçük Sihirbaz (B1/S1)
The Money, Berlin, Almanya, 2020 Ben, Mary ve matematik öğretmenimiz J. Rock, The Money müzesinde geziniyorduk ve "sihirli kapı" olarak adlandırılan ve müzenin en değerli eşyası olan ahşap üzerine kesik beyaz çizgili kapıyı bulmaya çalışıyorduk. Müzenin en alt katına, eski üçüncü kata, indiğimizde etrafta kimse yoktu ve işin garibi sadece sergilenen şey bir kapıydı, sihirli kapı. Aradığımızı bulduğumuz için mutluyduk ve koşa koşa kapının yanına gittik. Kapı, camın arkasındaydı. Kapıya baktığınızda bile içiniz ürperiyordu ve oradan uzaklaşmak istiyordunuz. İşte Mary'de bunu hissetmiş olacak ki kapıdan biraz uzaklaşmışt Daha fazla oku
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15bfffba0d3b5e_400_yinebirgun.jpg

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...