KIŞ GELDİ
AYLARDAN ARALIK GÜNLERDEN PAZARTESİ YOĞUN KIŞ NEDENİYLE OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLMİŞTİ.EVDE OTURAN ALİ ANNESİNDEN BİR SEVİNDİRİCİ BİR HABER ALIR.ANNESİ FATMA ALİ'ye ALİ OĞLUM ÖĞRETMENİN ARADI OKULLAR YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TATİLMİŞ DEDİ.ALİ BU HABERİ DUYUNCA ÖNCE AİLECEK KAHVALTI EDİP SONRA ÖĞLENE DOĞRU DIŞARIYA ÇIKTI.SONRA ARKADAŞLARI OLAN SUDE VE MERT İLE BERABER KAR TOPU OYNARKEN. MERT VE ALİ HIZLA KOŞARAK BİR AĞACIN YANINA GİDEREK ÇOK ÜZÜLDÜLER MERT HEMEN SUDE DİYE BAĞIRDI SUDE GELDİ VE MERT İLE ALİ SUDE SUDE AĞACA BAKSANA NE OLMUŞ DEDİLER SONRA SUDE AĞACA BAKIP BU DEDEMİN AĞACIYDI YAZIN ÇOK GÜZEL KİRAZ VERİYORDU DEDEM GÖRÜRSE ÇOK ÜZÜZLÜR DEDİ.ARADAN KISA BİR ZAMAN SONRA DEDESİ GELDİ VE SUDE DEDESİNE DEDE DEDE DİYİP DEDESİNİ YANINA ÇAĞIRDI SONRA DEDESİNE DURUMU ANLATIP DEDE BU DURUM NE OLACAK DEDESİ ÜZÜLME YAVRUM KIŞ AYLARINDA AĞAÇLAR KENDİLERİNİ YENİLEMEK İÇİN YAPRAKLARINI DÖKERLER DEDİ.

Benzer Hikayeler


Geleceğimizin baş mimarı olan öncelikle Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 kasımını öğretmenler günü kutlu olsun.
Devamını Oku
Ordu Yok! dediler, Kurulur! dedi. Para Yok! dediler, Bulunur! dedi. Düşman çok! dediler, Yenilir! dedi. Ve dediklerini yaptı. O, Atatürk'tü! #ÇanakkaleGeçilmez
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15aae2830433f3_400_yinebirgun.jpg
1. Ölüm yıl dönümünde usta oyuncu #TarıkAkan 'ı ve değerli Unutulmazlarımızı hep Özlemle hatırlayıp anacağız...
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...