KIŞ GELDİ
AYLARDAN ARALIK GÜNLERDEN PAZARTESİ YOĞUN KIŞ NEDENİYLE OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLMİŞTİ.EVDE OTURAN ALİ ANNESİNDEN BİR SEVİNDİRİCİ BİR HABER ALIR.ANNESİ FATMA ALİ'ye ALİ OĞLUM ÖĞRETMENİN ARADI OKULLAR YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TATİLMİŞ DEDİ.ALİ BU HABERİ DUYUNCA ÖNCE AİLECEK KAHVALTI EDİP SONRA ÖĞLENE DOĞRU DIŞARIYA ÇIKTI.SONRA ARKADAŞLARI OLAN SUDE VE MERT İLE BERABER KAR TOPU OYNARKEN. MERT VE ALİ HIZLA KOŞARAK BİR AĞACIN YANINA GİDEREK ÇOK ÜZÜLDÜLER MERT HEMEN SUDE DİYE BAĞIRDI SUDE GELDİ VE MERT İLE ALİ SUDE SUDE AĞACA BAKSANA NE OLMUŞ DEDİLER SONRA SUDE AĞACA BAKIP BU DEDEMİN AĞACIYDI YAZIN ÇOK GÜZEL KİRAZ VERİYORDU DEDEM GÖRÜRSE ÇOK ÜZÜZLÜR DEDİ.ARADAN KISA BİR ZAMAN SONRA DEDESİ GELDİ VE SUDE DEDESİNE DEDE DEDE DİYİP DEDESİNİ YANINA ÇAĞIRDI SONRA DEDESİNE DURUMU ANLATIP DEDE BU DURUM NE OLACAK DEDESİ ÜZÜLME YAVRUM KIŞ AYLARINDA AĞAÇLAR KENDİLERİNİ YENİLEMEK İÇİN YAPRAKLARINI DÖKERLER DEDİ.

Benzer Hikayeler


Dersim Zaferinin 80. yılını kutlu olsun. Yobaz eşkiyayı göklerden kevgire çeviren Sabiha Gökçen'i minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum.
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15a7111017a019_400_yinebirgun.jpg
Ülke şu haldeyken bedelli askerlik isteyenleri İdlib,El Bab,Kato ve Dağlıca'ya asker olarak göndereceksin...! Sorsan bunlar vatansever hepsi askerden kaçmak için neler peşinde koşuyor. Askerlik yapmayan vatan hainidir ulan bu topraklarda yediği içtiği haram , aldığı nefes ziyandır !
Devamını Oku
Bir Mustafa Kemal daha çıkarmı bilinmez bu gidişat Osmanlı’nın yıkılışının sonu gibi. Biz derst çıkaramadık ama düşmanlarımız derslerine iyi çalışmışlar
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...