KAYIP hikayesi 29.Bolum
Kayıp(29.bölüm)
Jhonny sakince adama yaklaşmaya başladı. Çalıların arkasındakı adam hırsızlardan biriydi. Rudolf adamın yanıbaşında çömelmişti. Lei Rudolf'a doğru koşup onu kucakladı. Yüzünde bir gülümseme yarandı. Uzun zamandır Lei'nin yüzü gülmüyordu.
Lei:
"İyimisin, Rudolf? Seni çok merak ettik."
Rudolf:
"İyiyim. Korkmayın. Sabah profesör Hambert'in mide bulandıran özel enerji içeceğinden içtim. Bana hiçbir şey olmaz."
Prof.Hambert:
"Peki, ormandaki kan lekeleri kimden bulaştı ve yeşil parça kimin kıyafetinin parçası?"
Rudolf:
"Hemen anlatıyorum! Ben çalıların arkasında saklanıyordum. Birden hapşırdım. Hırsızlar üzerime doğru geliyordular. Ben zaman kazanmak için çantadan haritayı alıp çantayı orada bıraktım. Hemen kaçtım. Hırsızlardan birinin üzerine koşup kafasına taşla vurdum. Adamın kafası kanadı. Ama adam bayılmadı ve beni kenara itti. Adamı yüz metre kenarda dövüp bayılttım. Sonra ikinci hırsıza da aynı şekilde saldırdım. Adam kaçmak isterken kıyafeti biraz yırtıldı. O da çok kaçamadı. Biraz ileride onu da etkisiz hale getirdim. Bu da son hırsız."
Jhonny:
"O zaman trene geri dönelim. Herkes bizi bekliyor."
Paralar ve altınlarla dolu torbayı alıp trene geri döndüler. Herkes büyük bir sevinçle onları karşıladı. Alkışlar altında trene bindiler. Tren harekete başladı.
Bir saat sonra Vietnam'a vardılar. Vietnam dendiğinde, insanların aklına ilk önce savaş gelir. Vietnam savaşı. Tarihin en büyük savaşlarından biri. ABD-nin destek olduğu Güney Vietnamla Kuzey Vietnam arasındaki savaş. Bu savaşta Vietnam 1,5 milyon yurttaşını ve zehirlenme sonucu topraklarının 3'te birini kaybetmesine rağmen savaştan galip çıktı. Amerikalılar ise bölgede 58 bin ölü bırakırken, savaş sonrası Vietnam'dan ülkelerine dönen askerlerin önemli bir kısmı da intihar ederek yaşamlarına düşman kurşunlarıyla değil de kendi elleri ile son verdiler.
Prof.Hambert onları bir fabrikanın yanına getirdi. Burası ülkenin en önemli fabrikalarından biriydi. Burada insanlar için bir ilaç yapılıyordu.
Jhonny:
"Burası neresi, baba?"
Prof.Hambert:
" Tüm hastalıklara şifa olduğu söylenen yılan şarapları bu fabrikada üretiliyor. Şişenin içinde hakiki yılan saklıyorlar."
Onlar fabrikadan bir şişe yılan şarabı alıp Halong körfezine gittiler. Halong körfezi Vietnamın tabiat harikalarından biri. Vietnama gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden biri de Halong körfezi.
Lei:
"Burası harika bir yer!"
Rudolf:
"Evet. Biz eskiden daha çok gelirdik buralara."
Prof.Hambert:
" Halong Körfezi, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmişdir.
Efsaneye göre meşhur ejderha burada gökten inmiş ve kuyruk darbeleriyle dağları yararak, bu harika manzarayı oluşturmuşdur. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık var."
Jhonny:
"Vietnam gerçekten güzel bir ülke."
Bir-iki saat gezdikten sonra Prof.Hambert artık hazineyi çıkarma vaktinin geldiğini söyledi. Haritada gösterilen heykelin yanına gittiler. Oradan 100 adım karşıya, 50 adım sağa ve 150 adım karşıya gittiler. Geldikleri yerde bir bina vardı. 14 katlı bir binaydı. Hazineyi çıkaramadılar. Belki de onlar için en iyisi buydu...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 32.Bolum
Kayıp(32.bölüm) Prof.Hambert'e gönderilen not onları çok korkutmuştu. Acaba kim ola bilir bu notu gönderen? Yoksa bu da "Liderler" konseyinin bir oyunumu? Yok yaa. Koskoca "Liderler" bir profesöre karşı böyle oyun oynamazlar. Onlar direkt harekete geçerler. Yaklaşan tehlikenin farkındaydılar. Her an bir saldırı ve ya suikast yapıla bilirdi. O yüzden yerlerini değiştirdiler. Prof.Hambert'in Alfred isimli eski bir arkadaşının Himalay dağlarında küçük bir evi vardı. Eski bir evdi ama o soğuk dağda sıcacık bir yerdi. Prof.Hambert Alfred'i en son on yedi yıl önce görmüştü. Hatta, bu evi beraber yapmışlardı. Prof.Hambert sadece Daha fazla oku
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 13.Bolum
Kayıp(13.bölüm) "Bilir misin?" şiiri için Sevgili yazar Elif Koç'a teşekkürler! Prof.Hambert ve Rudolf hastaneden çıkıp 3-cü-son malzeme için Fransa'ya doğru yola çıktılar. 3.malzeme ruh tozuydu. Ruh tozu beyaz renkli, çok kıymetli bir toz. Ruh tozundan dünyada sadece 24 gram var. O, 24 gram tozda Fransa'da-Paris'te bir müzede korunuyor. Uzun yolun verdiği yorgunluktan dolayı Rudolf gözlerini kapatıp uykuya daldı. Natalya geldi gözünün önüne...Siyah saçlı, mavi gözlü, nur yüzlü Natalya. O uzun bir yolculuğa çıktı. Hiç dönmemek üzere. Daha huzurlu, daha sakin ve daha adaletli bir dünyaya gitti. Rüyasında Rudolf Natalya'yla bera Daha fazla oku
Devamını Oku
Baldızla evlilik sınaması
Bir gün alışveriş merkezinde melek gibi bir kızla tanıştım. Tabiki bu meleği gördükten sonra kaçırmak olmazdı. Biraz sohbetin ardından beraber bir yemeğe çıkmaya ikna ettim. Tabi ben mutluluktan ve heyecandan uçuyorum çünkü ilk defa bu kadar güzel bir kızla yemeğe çıkıyordum. Yemek yerken birbirimizi biraz daha yakından tanıdık. Sonra birbirimize telefon numaralarımızı verdik ve ikimiz de kendi evlerimize dağıldık. Zamanla telefondaki konuşmalarımız, buluşmalarımız arttı ve sevgili olduk. O kızı zamanla tanıdığımda anladım ki hayatımın aşkı oydu, onun daha önce hiç erkek arkadaşı olmamış yani ben bir ilktim. Aradan 3 ay Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...