KAYIP hikayesi 29.Bolum
Kayıp(29.bölüm)
Jhonny sakince adama yaklaşmaya başladı. Çalıların arkasındakı adam hırsızlardan biriydi. Rudolf adamın yanıbaşında çömelmişti. Lei Rudolf'a doğru koşup onu kucakladı. Yüzünde bir gülümseme yarandı. Uzun zamandır Lei'nin yüzü gülmüyordu.
Lei:
"İyimisin, Rudolf? Seni çok merak ettik."
Rudolf:
"İyiyim. Korkmayın. Sabah profesör Hambert'in mide bulandıran özel enerji içeceğinden içtim. Bana hiçbir şey olmaz."
Prof.Hambert:
"Peki, ormandaki kan lekeleri kimden bulaştı ve yeşil parça kimin kıyafetinin parçası?"
Rudolf:
"Hemen anlatıyorum! Ben çalıların arkasında saklanıyordum. Birden hapşırdım. Hırsızlar üzerime doğru geliyordular. Ben zaman kazanmak için çantadan haritayı alıp çantayı orada bıraktım. Hemen kaçtım. Hırsızlardan birinin üzerine koşup kafasına taşla vurdum. Adamın kafası kanadı. Ama adam bayılmadı ve beni kenara itti. Adamı yüz metre kenarda dövüp bayılttım. Sonra ikinci hırsıza da aynı şekilde saldırdım. Adam kaçmak isterken kıyafeti biraz yırtıldı. O da çok kaçamadı. Biraz ileride onu da etkisiz hale getirdim. Bu da son hırsız."
Jhonny:
"O zaman trene geri dönelim. Herkes bizi bekliyor."
Paralar ve altınlarla dolu torbayı alıp trene geri döndüler. Herkes büyük bir sevinçle onları karşıladı. Alkışlar altında trene bindiler. Tren harekete başladı.
Bir saat sonra Vietnam'a vardılar. Vietnam dendiğinde, insanların aklına ilk önce savaş gelir. Vietnam savaşı. Tarihin en büyük savaşlarından biri. ABD-nin destek olduğu Güney Vietnamla Kuzey Vietnam arasındaki savaş. Bu savaşta Vietnam 1,5 milyon yurttaşını ve zehirlenme sonucu topraklarının 3'te birini kaybetmesine rağmen savaştan galip çıktı. Amerikalılar ise bölgede 58 bin ölü bırakırken, savaş sonrası Vietnam'dan ülkelerine dönen askerlerin önemli bir kısmı da intihar ederek yaşamlarına düşman kurşunlarıyla değil de kendi elleri ile son verdiler.
Prof.Hambert onları bir fabrikanın yanına getirdi. Burası ülkenin en önemli fabrikalarından biriydi. Burada insanlar için bir ilaç yapılıyordu.
Jhonny:
"Burası neresi, baba?"
Prof.Hambert:
" Tüm hastalıklara şifa olduğu söylenen yılan şarapları bu fabrikada üretiliyor. Şişenin içinde hakiki yılan saklıyorlar."
Onlar fabrikadan bir şişe yılan şarabı alıp Halong körfezine gittiler. Halong körfezi Vietnamın tabiat harikalarından biri. Vietnama gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden biri de Halong körfezi.
Lei:
"Burası harika bir yer!"
Rudolf:
"Evet. Biz eskiden daha çok gelirdik buralara."
Prof.Hambert:
" Halong Körfezi, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmişdir.
Efsaneye göre meşhur ejderha burada gökten inmiş ve kuyruk darbeleriyle dağları yararak, bu harika manzarayı oluşturmuşdur. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık var."
Jhonny:
"Vietnam gerçekten güzel bir ülke."
Bir-iki saat gezdikten sonra Prof.Hambert artık hazineyi çıkarma vaktinin geldiğini söyledi. Haritada gösterilen heykelin yanına gittiler. Oradan 100 adım karşıya, 50 adım sağa ve 150 adım karşıya gittiler. Geldikleri yerde bir bina vardı. 14 katlı bir binaydı. Hazineyi çıkaramadılar. Belki de onlar için en iyisi buydu...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 16.Bolum
Kayıp(16.bölüm Sezon Finali) Andrey'in tutuklanmasından sonra işler iyice karıştı. Rusya hükumeti İvan'a profesörü öldürmesi için 2 gün zaman verdi. Eğer 2 güne onu öldüremezse kendi ölecekti. İvan artık çok sinirlenmişti. O kadar tehlikeli tuzaklara rağmen Prof.Hambert'i öldürememişti. Havaalanına gidip Paris uçağına bindi. Prof.Hambert nereden nereye geldi. "Ölümsüzlük iksiri" yapacağım diye başına büyük belalar aldı. Yüzünü değiştirdiler adamın. Ama hala yolundan geri dönmedi. Bu yolda daha çok şey kaybedecek. Bunu bildiği halde istediği şeyden vazgeçmiyordu. Katerina hanım profesör hakkında tüm gerçekleri ö Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi 46.Bölüm
Kayıp(46.bölüm) 24 şubat 2018 Çin seddi Prof.Hambert birkaç gün evde dinlendikten sonra Çin'in güzel yerlerinden birine seyahat etmeye karar verdi. Bu onun için çok güzel olacak. Kafasındaki kötü düşüncelerden kurtulacak bir süreliğine. Hem de buraya geldiğinden beri hiç gezmeye zaman bulamamıştı. Hep bir tehlike oyalamıştı onu. O yüzden Çin'de en çok merak ettiği ve gezmek istediği yer olan Çin seddine gitmeye karar verdi. Bu sefer seyahate sadece oğluyla birlikte çıktı. Rudolf ve Lei ise Pekin'de kaldılar. Prof.Hambert Çin seddinde gezmek için sabırsızlanıyordu. Uzun ve keyifli bir yolculuk bekliyordu onu. İki saatlik yolculu Daha fazla oku
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 24.Bolum
Kayıp(24.bölüm) Prof.Hambert çantayı alıp klon Rudolf'un yanına gitti. Çantayı birlikte açtılar. İçi parayla doluydu. Prof.Hambert: "Zengin olduk, Rudolf! Rudolf, ne oldu sesin kesildi?" Bu zaman klon Rudolf tabancasıyla ateş etti. Üç defa ateş ettikten sonra profesör yere yığıldı. Üzeri kan içindeydi. Prof.Hambert: "Rudolf, ne yaptın sen?! Beni böyle bir sonmu bekliyordu?" Klon Rudolf gülerek ona cevap verdi: "Güle güle, profesör!" Klon Rudolf para dolu çantayı alıp DongJian'ın yanına gitti. Çantayı ona verdi ve profesörü öldürdüğünü söyledi. Bunu duyan Rudolf bağırmaya başladı. Ru Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...