?>
KAYIP hikayesi 26.Bolum
Kayıp(26.bölüm)
Rudolf:
"Yardımın için sağol."
Lei:
"Bir şey değil. Sen iyimisin?"
Rudolf:
"Evet! Hem de bomba gibiyim. Şimdi sen de benimle geleceksin!"
Lei:
"Nereye?"
Rudolf:
"Kaderimiz nereye götürürse, oraya..."

Rudolf çöp çuvalının içine girdi. Lei hiçkimsenin dikkatini çekmeden çuvalı binadan dışarıya çıkardı. Çöp kutusuna yaklaşıp çuvalın ağzını açtı. Rudolf dışarıya çıktı. İkisi beraber otele gittiler. Otelin satıldığını ve profesörle Jhonny'nin Pekin'e gittiklerini öğrenince yola çıktılar. Pekin'e giden bir kamyona bindiler.

"Liderler" konseyi Pekin'de bir toplantı yaptı. Toplantıda Prof.Hambert'i öldürmek için yeni bir plan yapıldı. Bu sefer sıra konseyin genç üyesi Sian'daydı.

Prof.Hambert, Jhonny ve klon Rudolf evde televizyon izliyorlardı. Klon Rudolf yine Prof.Hambert'i sakince öldürmek için planlar yapıyordu. Prof.Hambert biraz televizyon izledikten sonra uyumaya gitti. Artık çok yorulan profesör neredeyse günün 12 saatini uyuyordu.

Yatak odasına gitti. Bembeyaz yatağına yattı. Gözlerini kapatıp derin bir sessizliğe daldı. Biraz sonra beyaz renkli bir elbise giymiş Katerina hanım geldi gözünün önüne.

Katerina:
"Hambert, sözlerimi dinle!"
Prof.Hambert:
"Katerina...Sevgilim."
Katerina:
"Oğlumuza iyi bak, Hambert! Onu belalardan uzak tut!"

Bu sözleri dedikten sonra Katerina hanım arkasını dönüp gitti. Ondan geriye sadece dediği sözler kaldı. Acaba bu sözler kötü bir şeye işaretmiydi?

Prof.Hambert yataktan kalkıp mutfağa gitti. Bir bardak soğuk su içdikten sonra yeniden yatak odasına geri döndü. Yatağına yatıp gözlerini kapattı ve yeniden uyumaya başladı.

Rudolf ve Lei Pekin'e geldiler. Burada Jhonny'nin bir arkadaşı vardı. Rudolf Lei ile beraber onun yanına gidip Jhonny'nin nereye gittiğini sordu. Onların nereye gittiğini öğrenince, oraya doğru ilerlemeye başladılar.

Yarım saatlik uykudan sonra Prof.Hambert yataktan kalktı. Salona gitti. Tam oturup sıcak kahvesini yudumlayacakken kapı çaldı. Mihail bey gelmişti.

Mihail bey:
"Merhaba, Hambert bey. Zamanınız varmı biraz sohbet edelim?"
Prof.Hambert:
"Aa! Tabii, buyurun!"

İçeri geçtiler. Jhonny kahve yapmak için mutfağa gitti. Klon Rudolf salonda oturup televizyon izlemeye devam ediyordu. Mihail bey yalnız yaşadığı için çoğu zaman sıkılırdı. Sıkıldığı zamanlarda komşularını ziyaret edip, savaş anılarını anlatırdı.

Mihail bey:
"Yanlış hatırlamıyorsam, 1943 yılının mayıs ayında düşmanlar beni esir almıştılar. Tam iki gün beni aç, susuz bıraktılar. İşkence ettiler. Ben kendimi toparlayıp düşmanların elinden kaçmayı başardım. Silahımı alıp tam altı askeri öldürdüm."

Bu zaman Jhonny kahveleri getirdi. Mihail bey kahveden bir yudum aldı. Kahvenin tadı acıydı. Şeker istedi. Jhonny şekerin bittiğini söyledi. Prof.Hambert klon Rudolf'u şeker alması için markete gönderdi.

Rudolf ve Lei onların yaşadığı mahalleye geldiler.

Rudolf:

"Dur, önce markete gidelim. Eliboş gitmeyelim."

Lei:

"Tamam."

Onlar markete girdiler. Arkalarından klon Rudolf'ta markete girdi. Sonrada Sian adamlarıyla birlikte oraya geldi. Planları profesörün en yakın adamı Rudolf'u kaçırmaktı. Sian Rudolf'u kaçırmaları için adamlarına emir verdi...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 10.Bolum
Kayıp(10.bölüm) Profesörakşam saatlerinde kütüphaneden çıkıp karşıdaki markete gitti. O zamandan beri geri dönmedi. İvanın adamları onu arayıp profesör'ün kaçtığını haber verdiler. Evvet! Her kesin düşündüğü gibi profesör marketteki boş kutuların birine girdi. Sonra kutuyu kamyona taşıdılar ve böyleceprofesör İvanın adamlarına yakalanmadan kaçmayı başardı. Profesör Hambert Rudolf'la kaldıkları otele gitti ilk önce. Rudolf oteli terk etmişti. Profesörün ölümünden sonra bütün eşyalarını toplayıp havaalanına gitti. Tam profesörodadayken ajan Natalya geldi. Natalya: Aaa!Siz kimsiniz? Rudolf nerede? Profesör:surprise Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi 46.Bölüm
Kayıp(46.bölüm) 24 şubat 2018 Çin seddi Prof.Hambert birkaç gün evde dinlendikten sonra Çin'in güzel yerlerinden birine seyahat etmeye karar verdi. Bu onun için çok güzel olacak. Kafasındaki kötü düşüncelerden kurtulacak bir süreliğine. Hem de buraya geldiğinden beri hiç gezmeye zaman bulamamıştı. Hep bir tehlike oyalamıştı onu. O yüzden Çin'de en çok merak ettiği ve gezmek istediği yer olan Çin seddine gitmeye karar verdi. Bu sefer seyahate sadece oğluyla birlikte çıktı. Rudolf ve Lei ise Pekin'de kaldılar. Prof.Hambert Çin seddinde gezmek için sabırsızlanıyordu. Uzun ve keyifli bir yolculuk bekliyordu onu. İki saatlik yolculu Daha fazla oku
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 38.Bolum
Kayıp(38.bölüm) Profesör Hambert'in ağzından: Notu okuduktan sonra küçük bir şok geçirdim. Ne demek yemekte sana sürprizim var? Ne demek istiyor bu notu yazan? Hayır, Hambert ! Bugün otelin yemeklerinden kesinlikle yememelisin. Belki de benim yemeğime zehir koyacaklar. Bugün dışarıdan yemek yemeğe mecburum. Bu notu hiçkimseye bildirmemeliyim. Yoksa, telaşlanacaklar şimdi. En iyisi bu kağıdı parçalayıp çöp kutusuna atmak. Banyoya girip rutin işlerimi yaptıktan sonra odadan çıktım. Aşağıya, yani açık büfeye indim. Jhonny ve Rudolf orada bekliyorlardı. Rudolf her zamanki gibi yemeklere dalmıştı. Onu yemeklerden hiçkimse ayıramazdı. Bu kad Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...