Kayıp hikayesi 25.Bölüm
Kayıp(25.bölüm)

Ming sakince adama yaklaştı. Arkasından adamı bıçakladı. Adam arkasını döndü. Aaa, hayır! Bu adam prof.Hambert değildi. Ming adamlarıyla birlikte hemen oradan uzaklaştı. O da profesörü öldüremedi. Acaba şimdi sıra kimde? Prof.Hambert'i ne gibi tuzaklar bekliyor? Tüm soruların cevabını zamanla yaşayıp öğreneceğiz.

Prof.Hambert festivalde çok eğlendi. Böcekli yemekler hariç, bazı Çin yemeklerinin tadına baktı. Çin tarihi hakkında değerli bilgiler öğrendi. İki saatlik gezintiden sonra Pekin'in en güzel sokaklarından birinde üç odalı bir evi kiraladılar. Burada bir ay boyunca kalacaklar.

Komşuları çok iyi insanlardı. Özellikle de Bulgaristandan buraya gelen Mihail bey. Onun 86 yaşı vardı. Dünyada çok fazla şey görmüştü. Ailesini ikinci dünya savaşında kaybetmişti. Ne olursa olsun hayata sımsıkı sarılıyordu. Hayatına tek başına devam ediyordu.

Mihail bey:

"Yıl 1942. Aralık ayının son günleriydi. Savaşın en kızgın dönemiydi. O zamanlar ben Berlin cebhesinde savaşıyordum. Bir kasabada güzel bir evimiz vardı. Eskiydi ama bizi mutlu etmeye yetiyordu. Bir tane kızım vardı dünyalar güzeli. İsmi Lulia'ydı.

Eşim Nedelya bütün gün onun peşinden koşuyor, zor günlerde ona göz-kulak oluyordu. O zamanlar açlık vardı. Bir dilim ekmek bile zor bulunuyordu. Bize iyi savaşmamız için bazı vitaminli yiyecekler yediriyorlardı. Çok zor bir dönemdi. Nedelya her hafta pazar günü bana mektup gönderirdi. Ama bir gün mektup gelmedi. Ben kötü şeyler düşünmeye başladım hemen. Düşündüğüm şey başıma gelmişti."

Bu zaman Mihail'in gözünden hafif yaş geldi. Gözünü sildikten sonra konuşmaya devam etti.

Mihail bey:

"Kasabayı bombalarken bizim evide patlatmışlar. Eşim ve kızım o gün öldüler ama ben kendimi kaybetmedim. Kanımın son damlasına kadar savaştım."

Sonra çekmecedeki altın madalyasını çıkarıp onlara gösterdi. "Bu madalyayı kahramanlık yaparak kazandım. Düşmanların üç tankını ele geçirmiştim."-dedi.

Prof.Hambert:

"Savaşı canlı canlı savaşmış, o zorlukları görmüş birinin ağzından duymak çok güzel. Hayat defalarca sınamış sizi. Büyük acılar yaşatmış ama siz hala hayat dolusunuz."

Mihail bey:

"Çünki, hayatı böyle yaşamak lazım, profesör bey. Kaybettiklerine üzüleceksin ama kendini kaybetmeyeceksin. Acılarının içinde boğulup kalırsan, bu senin cesaretsizliğindendir." Bu sözler uzun süre onları düşündürdü. Biraz daha sohbet etdikten sonra Prof.Hambert, Jhonny ve klon Rudolf evlerine gittiler. Televizyonu açtılar. Haberlerde festivalde arkasından bıçaklanan yaşlı adamı gösteriyordular. Prof.Hambert henüz bir terslik olduğunun farkında değildi.

Gerçek Rudolf acı içinde beklemekteydi. Lei yine her zamanki gibi onun odasını temizliyordu. Bu sefer Rudolf dayanamadı ve ondan ellerini, ayaklarını açmasını istedi. Lei makasla ona bağlı olan ipleri kesti.

Rudolf:

"Yardımın için sağol."

Lei:

"Bir şey değil. Sen iyimisin?"

Rudolf:

"Evet! Hemde bomba gibiyim. Şimdi sende benimle geleceksin!"

Lei:

"Nereye?"

Rudolf:

"Kaderimiz nereye götürürse, oraya..."

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 39.Bolum
Kayıp(39.bölüm) ______3 gün sonra______ En son prof.Hambert'in İstanbul maceralarını okudunuz. Prof.Hambert aldığı mektuptan sonra çok korktu. Lei'nin öldüğünü sandılar ama ölmedi. Üniversite gösterisini izlediler. Otele geri döndüklerinde bir not daha bekliyordu prof.Hambert'i. Bu sefer o notları yazan gizemli adam kendini gösterme kararı aldı ve onları Bakü'ye davet etti. Buna önce çok şaşırdı profesör. Aynı zamanda Rudolf, Lei ve Jhonny'de bu duruma çok şaşırdılar. O kadar ülke varken neden Azerbaycan? Belki de bir değişiklik yapmak istemişti gizemli adam. Çok tanınmış bir ülke yerine burayı seçmişti. Rüzgarlar şehrininde kendi Daha fazla oku
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15ac8f58807cea_400_yinebirgun.jpg
Kayıp hikayesi 43.Bölüm
Kayıp(43.bölüm) Hemşire koşa koşa gidip dr.Chi-sang'a haber verdi. Hemşire: "Hocam, yoğun bakımdaki hastanın kalbi durdu!" Dr.Chi-sang ve iki hemşire beraber yoğun bakıma koştular. Prof.Hambert'i acil ameliyathaneye götürdüler. Dr.Chi-sang "Hemen elektroşok cihazını çalıştırın!"-diye seslendi hemşirelere. Hemşireler cihazı çalıştırdılar. Dr.Chi-sang cihazla kalbe ilk dokunuşu yaptı. Kalp cevap vermedi. Dr.Chi-sang: "Cihazın gücünü arttırın, çabuk!" Hemşireler cihazın gücünü arttırdılar. Dr.Chi-sang kalbe ikinci dokunuşu yaptı. Bu sefer de hiçbir cevap gelmedi. Gittikçe umutları tükeni Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi 46.Bölüm
Kayıp(46.bölüm) 24 şubat 2018 Çin seddi Prof.Hambert birkaç gün evde dinlendikten sonra Çin'in güzel yerlerinden birine seyahat etmeye karar verdi. Bu onun için çok güzel olacak. Kafasındaki kötü düşüncelerden kurtulacak bir süreliğine. Hem de buraya geldiğinden beri hiç gezmeye zaman bulamamıştı. Hep bir tehlike oyalamıştı onu. O yüzden Çin'de en çok merak ettiği ve gezmek istediği yer olan Çin seddine gitmeye karar verdi. Bu sefer seyahate sadece oğluyla birlikte çıktı. Rudolf ve Lei ise Pekin'de kaldılar. Prof.Hambert Çin seddinde gezmek için sabırsızlanıyordu. Uzun ve keyifli bir yolculuk bekliyordu onu. İki saatlik yolculu Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...