?>
KAYIP hikayesi 14.Bolum
Kayıp(14.bölüm)

Profesör ve Rudolf Eyfel kulesini gezerken Andrey karşı binaların birinde yerini aldı. Nefesini içeri çekerek profesörü nişan aldı. Tam ateş ederken profesör kenara çekildi. Mermi boşa gitti. Silah sesini duyan insanlar çığlıklar ata ata kuleden aşağıya indiler. Polislere haber verdiler. Prof.Hambert ve Rudolf sakince kalabalığın içinden sıvışarak orada ayrıldılar.Andrey silahını alıp,otele gitdi.

Prof.Hambert ve Rudolf otele gittiler.Profesör dikkatli olması için Rudolfu uyardı.Artık eski sakin ve huzurlu hayatları geride kalmıştı.Onların peşinde belalı rus ajanları vardı.

Prof.Hambert:

"Artık çok dikkatli olmalıyız, Rudolf. Bu adamlar bizi öldürecekler. Bugün çok şükür kurtulduk. Ama yarın ne olacak bilemeyiz."

Rudolf:

"Ben tabancamı hazırladım. Sizde yanımdan ayrılmayın!"

Bu sözü dedikten sonra Rusyada başlarına gelenleri anlattı ve profesörü bir daha tenbih etdi. Prof.Hambert gün bitmeden önce Paris'teki meşhur bir kütüphaneye gitmek istediğini söyledi.

Prof.Hambert:

"Paris'te eski, tarihi bir kütüphane var. Oraya mutlaka gitmeliyim, Rudolf!"

Rudolf:

"Sizi yalnız bırakamam! Beraber gideceğiz."

Prof.Hambert ve Rudolf otelden çıkıp beraber kütüphaneye gittiler. Yaklaşık 45 dakikaya kütüphaneye vardılar. Profesör hızlıca kapıya doğru ilerledi. Bu zaman kütüphaneden çıkan ince, zarif, güzeller güzeli bir kadına çarptı. Kadının elindeki üç tane kitap yere düştü. Profesör "Pardon"-diyerek elini yere düşmüş kitaplara uzattı. Kafasını kaldırdığında dikkatlice karşısındaki güzel kadını süzdü. Sanki bu kadını bir yerden hatırlıyordu. Evet! Bu o'ydu. Bu güzel kadın yıllar önce profesörü bırakıp başka bir ülkeye giden Katerina'ydı. Kitapları verdikten sonra "Acaba isminizi öğrene bilirmiyim güzel bayan?"-diye bir soru sordu. Kadın "İsmim Katerina." -cevabını verdikten sonra profesör daha da mutlu oldu. Yıllardır bu günü, bu karşılaşmayı bekliyordu. İçinden ona sarılmak, onu öpmek geçsede bunu yapamadı. Son olarak "Adresinizi öğrene bilirmiyim? Sizin gibi güzel bir bayanı kaybetmek istemem."-dedi. "Thermopyles sokağı 12 numaralı ev''-dedi sakince Katerina hanım. Kütüphanede bir kaç tane kitap okuduktan sonra otele geri döndüler.

Gece yorgunluktan mışıl mışıl uyudular. Sabah erkenden sinirli bir şekilde uyandılar. Çünkü, o gün otelin temizlik günüydü ve dışarıdan vinçle camları temizliyordular. Gürültüden uyuyamamıştılar. Profesör aç olduğunu söyleyince oda servisine kahvaltı sifarişi verdiler. Bir kaç dakika sonra Andrey oda servisi kılığında yemekleri getirdi. Yemeklerin arasında üzeri kapalı bir tabak vardı. Andrey o tabağa işaret ederek dedi:

"Bu tabakta şefin special yemeği var. Yalnız size özel!"

Bu sözü dedikten sonra gitti.

Rudolf:

"Haydi, profesör aç şu tabağı! Açlıktan ölüyorum."

Prof.Hambert:

"Dur Rudolf!"

Profesör kapağı açtı. Tabakta zaman ayarlı bir bomba düzeneği vardı...

Sizce nasil kurtulacaklaar bu defa?

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 3.Bolum
Kayıp(3.bölüm) İkiside sakin sakin giderken hırıltılı bir ses geldi. Bir anda etrafı toz dumanı kapladı. Pr.Hambert dumandan Rudolf'u kaybetti. Karşıda iki yol vardı. Prof.Hambert sağ taraftaki yoldan gitti. Rudolf'sa sol tarafdakı yoldan gitti. Piramite gelenler için sağ taraftaki yolda bir tuzak kurulmuşdu. Prof.Hambert 20-30 metre gittikden sonra, ayağının altındakı toprak kaymaya başladı. Bir anda kendini piramitin aşağısındakı mağarada buldu. Burada da bir kaç tane insan cesetleri vardı. Prof.Hambert bu mağaraya düşen ilk insan değildi. 1957 yılında 2 İtalyan arkeoloğu araştırmalar yapmak için buraya gelmişdiler. İki gün sonra arkeol Daha fazla oku
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 10.Bolum
Kayıp(10.bölüm) Profesörakşam saatlerinde kütüphaneden çıkıp karşıdaki markete gitti. O zamandan beri geri dönmedi. İvanın adamları onu arayıp profesör'ün kaçtığını haber verdiler. Evvet! Her kesin düşündüğü gibi profesör marketteki boş kutuların birine girdi. Sonra kutuyu kamyona taşıdılar ve böyleceprofesör İvanın adamlarına yakalanmadan kaçmayı başardı. Profesör Hambert Rudolf'la kaldıkları otele gitti ilk önce. Rudolf oteli terk etmişti. Profesörün ölümünden sonra bütün eşyalarını toplayıp havaalanına gitti. Tam profesörodadayken ajan Natalya geldi. Natalya: Aaa!Siz kimsiniz? Rudolf nerede? Profesör:surprise Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi yeni bölümler
Selam arkadaşlar. Geçen hafta hikayenin 49 bölümünü geride koyduk. Sizin isteklerinize göre 2-ci sezon bölümlerini de paylaşmaya devam ettim. Yine sizin isteğinizle paylaşacağım eğer paylaşacaksam. Eğer isterseniz yarından itibaren kalan bölümleri paylaşırım.
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...