KAYIP hikayesi 2.Bolum
Kayıp(2.bölüm)

Prof. Hambert ve Rudolf gemiyle Mısır'a doğru yola çıktılar. Üç gün yolculuk yaptılar. Yolculukları genel olarak sakin geçse de bazen okyanusun tehlikeli oyunlarına tanıklık ettiler. Soğuk gecelerde fırtınalar sessizliği bozuyordu. Göklerde çakan şimşekler herkesi korkutuyordu.

Prof. Hambert yorgunluğunu üzerinden atmak için kendi odasına uyumaya gitti. Sıcak yatağına yatıp, yorganını üzerine çekti. Gözlerini kapattı. Uçsuz bucaksız bir karanlığın içine düştü. Sonra karanlığın içinden hırıltılı bir ses geldi.

-"Profesör! Yolundan geri dön! Yolundan geri dön!"

Prof. Hambert gözlerini açtı ve yataktan kalktı. Dışarı çıkıp biraz hava aldı.

Mısır'a vardıklarında ilk işleri buradaki arkadaşları Muhammed'i bulmaktı. Muhammed bir otel işletiyordu. Prof. Hambert ve Rudolf sık sık Mısıra seyahat ederlerdi. Ve o seyahatlerin birinde Muhammed'in otelinde kaldılar. O gün Muhammed ile arkadaş oldular.

Bir gün de burada dinlendikten sonra Prof. Hambert artık acele etmelerinin gerektiğini söyledi. Rudolf hazırlanmaya başladı. Gidecekleri yer tehlikeli olduğu için eski S&W markalı tabancasını da aldı.

Otelden çıkıp, Anubisin Piramiti'ne doğru yola çıktılar. Mısır'ın sıcak havası nefeslerini kesiyordu. Rüzgarlar altın renkli kumlardan başka hiç bir şey getirmiyordu. İki saat sonra piramitin yanına vardılar. Piramitin kapısı kapalıydı. Kapının üzerinde üç tane küçük çark vardı. Prof.Hambert ve Rudolf bir taşın üzerinde oturup kara kara kapıyı nasıl açacaklarını düşünmeye başladılar. Birden Prof. Hambert yanındaki taşın üzerindeki rakamları gördü. Büyük bir sevinçle ayağa kalktı.

Prof.Hambert:

"Kapıyı nasıl açacağımızı buldum Rudolf !"

Üzerinde üç, yedi ve on rakamları yazılan taşı gösterdi.

Rudolf:

"Bu rakamların sırrı ne profesör?"

Prof.Hambert:

"Eski Mısırlılara göre üç tanrısal gücün bütünlüğünü, yedi tanrının dünya ile birleşimini ve on ise sonu olmayan yeni bir hayat anlamını veriyor."

Rudolf:

"Yine harikasınız !"

Rudolf ilk çarkı üç kere, ikinci çarkı yedi kere ve üçüncü çarkı da on kere çevirdikten sonra kapı açıldı. Ve onlar için yeni bir macera başladı.

Piramitin içine girdiler. Her yer karanlık ve ürkütücüydü. Duvarlardaki resimler ve bazı yerlerdeki çürümüş insan cesetleri buranın ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyordu. Rudolf bir elinde silahıyla, diğer elinde de meşalesiyle yürüyordu. İkisi de sakin sakin giderken hırıltılı bir ses geldi. Bir anda etrafı toz dumanı kapladı. Prof. Hambert dumandan Rudolf'u kaybetti...

Fikirler onemli.
img/hikaye/thump_big/15a7c433ca4957_400_yinebirgun.jpg

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi 13.Bolum
Kayıp(13.bölüm) "Bilir misin?" şiiri için Sevgili yazar Elif Koç'a teşekkürler! Prof.Hambert ve Rudolf hastaneden çıkıp 3-cü-son malzeme için Fransa'ya doğru yola çıktılar. 3.malzeme ruh tozuydu. Ruh tozu beyaz renkli, çok kıymetli bir toz. Ruh tozundan dünyada sadece 24 gram var. O, 24 gram tozda Fransa'da-Paris'te bir müzede korunuyor. Uzun yolun verdiği yorgunluktan dolayı Rudolf gözlerini kapatıp uykuya daldı. Natalya geldi gözünün önüne...Siyah saçlı, mavi gözlü, nur yüzlü Natalya. O uzun bir yolculuğa çıktı. Hiç dönmemek üzere. Daha huzurlu, daha sakin ve daha adaletli bir dünyaya gitti. Rüyasında Rudolf Natalya'yla bera Daha fazla oku
Devamını Oku
"Kayıp" 51.Bölüm
Kayıp 51.bölüm Prof.Hambert ve Rudolf uçaktan iner-inmez Jhonny'i bir otele yerleştirip Elvis Thompson'un gizli teşkilatına gittiler. Elvis onları hazır bekliyordu. Odanın kapısını çalıp içeriye girdiler. Dönen sandalyede oturup onlara arkasını dönmüş Elvis konuşmaya başladı. "Sonunda sizi yakından görmek bana da kısmet oldu. Lafı fazla uzatmayacağım. Devletin ne durumda olduğunu az-çok biliyorsunuz. Bu devlete sizin gibi ölüme meydan okuyan, cesur kurtarıcılar lazım. Hükümetin içinde devleti ele geçirmek isteyenler çoğaldı. Siz bizimle çalışmayı kabul ederseniz, o hainleri tek tek yok edip bu ülkeyi kurtaracaksınız." Bun Daha fazla oku
Devamını Oku
Yeni Hikaye
Selam arkadaşlar. Bu yaz "Gizli Dosyalar" isimli siyasetle ilgili bir hikaye yazmayı düşünüyorum. Sizce yazayımmı? Nasıl olur?
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...