Sen de istiyorsan eğer dedi, bende hemen "Evet" dedim pişmanım
"Sen de istiyorsan eğer..." dedi, bende hemen "Evet" dedim pişmanım

Çok büyük heveslerle başlayan evliliğim bi o kadar büyük bir hüsranla son buldu. Daha kötüsü de boşandıktan sonra her şey bitmiyormuş. Sorumlulukların daha da artıyormuş.

5 yıllık bir sevgililik döneminin ardından evlendik eşimle, tabi ki artık eski eşim. Aslında ilişkimiz her geçen gün daha da kötüye gidiyordu ve evlenmemiz mantıksızdı. İkimizde yanlış olduğunu biliyorduk ama ilişkimiz bir kısır döngüye girmişti yani ya evlenecektik ya da ayrılacaktık.
Ailelerimiz de zaten pek destek olmadı "Olsun biz yaparız" dedik. İkimiz de çok çalıştık, para biriktirdik, ev bulduk, eşyalar aldık. Herşey tam içimize sinmiyordu ama hep "Olsun bu kadarı da yeterli" dedik.

Tüm sorunların üstesinden gelebileceğime inandığım bir gücüm vardı. O kadar zor ve stresli bir evreden geçmiştik ki üzerimizden o stresi atamadık. Hep bir gergindik vardı, hep "Aman bir aksilik çıkmasın" diye diye tüm sorunları şeyleri içimize attık, birikti birikti ve sonunda patladık. Çok büyük bir kavga ettik evliliğimizin 8. ayında birbirimize hiç yakışmayan, çok ağır sözler söyledik, o güne kadar yuttuğumuz, neyse dediğimiz ne varsa kustuk. Tartışmanın sonunda evden gitti iki gün gelmedi. Tüm gece konuşulanları, hakaretleri düşündüm, evililiğimiz 8 aylıktı ama bunun öncesinde bir 5 yılımız vardı, yorulmuştuk artık.
İki gün sonra akşam geldi, konuştuk. Bana evlenmekle hata yaptığımızı , bunu ikimizinde bildiğini, ikimizin de bu sorumluluğu kaldıramadığını söyledi. Bende "Ne yapalım yani, boşanalım mı?" dediğimde "Sen de istiyorsan eğer..." dedi. "Sen de istiyorsan eğer..." beynimde yankılandı bu cümle ve bir an düşünmeden "Evet" dedim. Senelerce yaşanılan emeğimiz 2 ayda silindi gitti. Özlüyorum, pişmanım, gururum var dönemiyorum. Yeni bir hayat kurmaya gücüm yok, ne yapacağım bilmiyorum...

Benzer Hikayeler


Böyle bir öküzle evlendiğim için pişmanım
Doğum günümde kocam beni yemeğe çıkartacak güzel bir akşam geçireceğiz diye bütün arkadaşlarıma hava attım. Ama bırakın yemeği filan, doğum günüm olduğunu bile unutan kocamın işten gelir gelmez yatıp uyuduğunu söylemedim, söyleyemedim, söylemem. Böyle bir öküzle evlendiğim için pişmanım.
Devamını Oku
Keşkeler
Her şey eskidikçe değerleniyor bunu farkettim. Arabalar, elbiseler, evler, camiler ve insanlar... Neden sağlığında kıymet vermiyoruz insanlarımıza? Neden annemiz babamız hayatta iken kıymet bilmiyor da onlar bu dünyadan göçünce mezarının başında ağıtlar yakıyoruz. Şimdi olsa ona hayatta yapmam diyoruz. Ömrümden ömür gitsede o geri gelse diyoruz. Ve hayatta şunu farkettim. Yaşım o kadar büyük değil ama bir çok şeyin değerini sonradan anladım. Hep kendime sözler verdim. Bundan sonra kadir kıymet bileceğim diye. Ama bilemedim. Peki ya sizler hiç sordunuz mu kendinize, değerini anlıyor musunuz elinizde ki şeylerin ???
Devamını Oku
Biz güzel geçecek her günü ziyan ettik. Geçmiş olsun.

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...