Emeğin sömürülüyorsa, akıttığın terin hakkı verilmiyorsa, sağcı olsan ne yazar solcu olsan ne yazar! Açlık sınırının altında bir asgari ücrete mahkûm ediliyorsan Sünni olsan ne olur Alevi olsan ne olur? Temel Karamollaoğlu
Devamını Oku
Bir kızılderili değişiyle; "son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, Beyaz akp li adam beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak" Temel Karamollaoğlu
Devamını Oku
Ulan bir tane “aklı başında” AKP’li de çıkıp şunu sormuyor; Eğer ülkede her şey yolundaysa, neden erken seçim yapıyoruz? Eğer ülkede yolunda gitmeyen şeyler varsa, neden tekrar “aynı kişiyi” Cumhurbaşkanı seçiyoruz! Ülkeyi kurtaracak olan Erdoğan ise; Ülkeyi bu hale getiren kim..
Devamını Oku
Afrin’de 5 şehit var. Türkiye’nin gündemi futbol... AKP’nin gündemi Başkanlık ve muhalefete muhalefet etmek. CHP’nin gündemi belli değil. MHP’nin gündemi AKP yandaşlığı... Böyle bir ülkeyiz. Mehmetçik ise görevde.
Devamını Oku
Allah kimseyi "Açım,işsizim,borcumu ödeyemiyorum,çocuklarıma bakamıyorum" deyip soyunan,kendini yakan veya isyan edenleri "üst aklın maşası" diye yaftalayıp, açlığıyla ve acısıyla alay edecek kadar karaktersiz yapmasın...
Devamını Oku
Götünü yapraklar örten afrikalinin elinde bile artik akilli telefon var. Telefon televizyon zenginlik ve refah göstergesi degildir. pirzolanin zengin yemeği sayildigi bir ulkede kimse ekonomi iyi demesin.
Devamını Oku
Asgari ücretli 42 Ay, (3.5 Yıl) hiç bir şey yemez içmez, ısınmaz, elektrik-su-doğal gaz-telefon kullanmaz, çocuğunu okula göndermez, aç bırakır, traş olmaz, yıkanmaz, otobüse, vapura binmez, gideceği yere yaya gider ise bakanın dediği gibi 42 Ay'da "sıfır otomobil" alabilir ..!
Devamını Oku
Kurtar bizi MERAL ABLAAAA ...............
Hukuksuz bir devlet olduk, yarınlar çok karanlık. Son khk hiç mantıklı değil
İktidar tribünlere oynuyor somut bir adım atmıyor. Elçiliği çekmedi, mallarına boykot yok, gemiciklerimiz İsraile vızır vızır mal taşıyor, yediğimiz sebzelerin tohumunun %99u İsrail tohumu.
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...