Konfüçyüs kendi zamanında bilge olarak anılan bir kişiymiş. Okuduğu kitapların sayısı dillerden dile dolaşırmış. Bir gün, Konfüçyüs'u görenler ona sormuş, "Bu kadar kitap okumuşsun, ne anladın, neyi bildin?" Konfüçyüş istifini bozmadan cevaplamış: "Ne kadar cahil olduğumu."
Devamını Oku
Dolar 7.15 ve bunun üstüne denilebilecek en güzel sözü Ömer Hayyam söylemiş; “Celladına aşık olmuşsa bir millet, ister ezan ister çan dinlet. İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet, müstehaktır ona her türlü zillet."
Devamını Oku
Farkında olmayız ama ölüm kişiyle senin artık hiç bir şekilde bağının kalmamasıdır.Madem ölüm , bağları kopartıyor o zaman hayatımıza hiç girmemiş gibi gidenler de ölü sayılmaz mı ? Bir anı birikimin var yaşanmışlık var ama o gidiyor . Ne yani öldürmüş olmaz mı ? Cenaze için ceset gerekmediğini böyle öğrendik.
Devamını Oku
modum düşük takılıyorum
Ben güzel olan herşeyin bittiğini gördüm, ondan hep modum düşük takılıyorum.
off şöyle yaşamak vardı !!!!
img/hikaye/thump_big/15b4289d95e8c4_400_yinebirgun.jpg
img/hikaye/thump_big/15b4289db23f5c_400_yinebirgun.jpg
Aslında hikayemiz tanıştığımıza memnun oldum da kalmalıydı, ötesine gitmemeliydik.
Siyaset yapmayı sevmem ama bu duruma da sessiz kalamadım.... :cry: Atanamyan öğretmenler intihar ediyor kimileri hak etmeden keyif sürüyor....
Devamını Oku
img/hikaye/thump_big/15b22f4bbabae6_400_yinebirgun.jpg
A kişisi
Merhaba arkadaşlar anlatacağım anı yüzde yüz kendime ait olup garip bir hikâyeyi anlatmaktadır. Öncelikle bunun ne hikâyesi olduğu bende bilmiyorum. Platonik mi? saplantı mı? hayaller üzerine kurulu bir aşk mı bende bilmiyorum. Bunu neden anlatma ihtiyacı hissettim? Çünkü artık içimde tutmak istemiyorum birilerine bunu anlatmak içimdekileri dökmek istiyorum. Ama tavsiyemdir eğer bu hikâyeyi okumaya başladıysanız bırakmayın belki size de bir şeyler katabilir. Uzun bir hikâye olacağını söylemeliyim. Arkadan bir duygusal müzik açar okursanız belki daha duygusal gelir :smiley: Hayır size benim kadar duygusal geleceğini sanmıyorum sonuçta bu benim hikay Daha fazla oku
Devamını Oku
Hayatımda gittiğim en güzel ve hiç unutamadığım yer. Sümela Manastırı
img/hikaye/thump_big/15b149ba2a6ead_400_yinebirgun.jpg
img/hikaye/thump_big/15b149ba48fad9_400_yinebirgun.jpg
Hayatı anlıyorum, dedim. Sadece kabullenemiyorum.

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...