KAYIP hikayesi 36.Bolum
Kayıp(36.bölüm)

Rudolf ve Lei ormanda arama yaparken garip sesler gelmeye başladı. Sonra çalıların ve ağaçların arkasından, uzaktan bir ışık onlara doğru yaklaşmaya başladı. Lei korkmaya başladı. Gece vakti dağ başındaki ormanda beliren bu ışık hiç hayıra alamet değildi. Rudolf tabancasını hazırladı. Yavaş yavaş öne doğru gitmeye başladı. Adım adım ışığa doğru ilerliyordu. Işıkta onlara doğru yaklaşıyordu. "Karanlığın içinden gelen bu ışık belkide bizi bambaşka bir hayata sürükleyecek. Belkide kaybolacağız o ışığın içinde."-diye düşünüyordu Lei.

Bu zaman yeraltı dünyasında bir teşviş vardı. Sakin durmuyordu yer. Titriyordu. Yeraltında küçük bir deprem oluyordu. Prof.Hambert depreme dayanamayıp yere yığıldı. Kafasını taşlardan birine çarptı. Jhonny büyük bir telaşa kapıldı.

"Baba, uyan, baba! Ne olur uyan!"-diye bağırmaya başladı gözlerinden yaşlar akarken. Birkaç saniye sonra yer tamamen durdu. Dağlık bölge olduğu için faal bir deprem bölgesiydi. Deprem durdu ama heyacan devam ediyordu.

Ormanda ışığın arkasından sakallı, yaşlı bir adam çıktı. Adamın elinde bir av tüfeği vardı. Bu adam avcıydı.

"Gece gece ne işiniz var burada?"-sorusunu sorarken, aynı zamanda da tüfeğini omzundan astı.

Rudolf:

"İki arkadaşımız kayıp oldu. Onları arıyoruz."

Kreys:

"Ben size yardım ede bilirim ama ormanda hiçkimse yoktu. Ben heryeri dolaşdım."

Olamaz! Çaresizlik aklını alacaktı onların. Heryeri aradılar ama neredeydiler profesör ve oğlu?

Jhonny acıdan tükenmişti. Babası gözünün önünde yatıyordu ve o hiçbir şey yapamıyordu. Kader karışık bir örümcek ağı gibi örmüştü ağlarını. Duvarlar üstüne üstüne geliyordu Jhonny'nin. Babasıyla birlikte yaşadığı en kötü macerasıydı. Babasını kaldırmaya çalıştı. Kaldıramadı. Sürüklemeye başladı. Biraz karşıda kafasına su damladığını hissetti. Yağmur yeraltınada sızmıştı. Orada fazla durmayıp ilerlemeye başladı. Biraz ileriden ışık geldiğini gördü. Işık gelen tarafa koştu hızlıca. Profesörüde arkasından sürüklüyordu. Arkasından kulak batırıcı bir ses geldi. Olamaz! Geldiği yol bir anda kumlarla kapandı. Etrafı toz bastı. Jhonny ışık gelen tarafa doğru ilerlemeye devam etti. Yerlerde böcekler geziniyordu. Farelerin sesleri geliyordu azda olsa. Bu mağarada her an bir tehlikeli olay ola bilirdi.

Avcı Kreys Rudolf'la Lei'yi kendi kulübesine götürdü. Orada onlara sıcak bir kahve ikram etti. Kahve içerken Rudolf başlarına gelen herşeyi anlattı avcıya. Avcı biraz sustuktan sonra bir harita getirdi. Harita baya eskiydi. "Burası neresi?"-diye sordu Lei merakından. Ondan sonra anlatmaya başladı Kreys:

"Bu dağın haritası. Burada tüm gizli saklı yerlerin hepsi var. Siz baktığınız yerlere değilde, gizli yerlere bakın bu defa. Belki buralardadırlar."

"İyi fikir"-diye cevap verdi Rudolf. Bu sefer Lei'nin ısrarla burada- kulübede kalmasını istedi. Çünki, dışarısı çok soğuktu. Onu tehlikeye atmak istemedi.

Avcıdan bir lamba alıp haritayla birlikte dışarı çıktı.

Jhonny ışık gelen tarafa gitti. Karşıda mağaradan çıkmak için dar bir oyuk vardı. Prof.Hambert'i geçirdi önce oyuktan. Sonra kendisi geçti. Sonunda dışarı çıktılar. Prof.Hambert'te uyandı.

Yarım saat sonra

Kulübenin kapısı çalındı. Lei koşup kapıyı açtı. Jhonny ve Prof.Hambert karlar içinde kulübeye girdiler. Lei Rudolf'un gelmediğini görünce endişelenmeye başladı. Acaba Rudolf nereye gitti?...

Benzer Hikayeler


KAYIP hikayesi
Selam arkadaslar. Bu zamana kadar hikayemin ilk 16 bolumunu- ilk serisini okudunuz. Daha cok bolumler var. Yeni maceralari okumak istermisiniz? Paylasayimmi diger bolumleri?
Devamını Oku
KAYIP hikayesi 13.Bolum
Kayıp(13.bölüm) "Bilir misin?" şiiri için Sevgili yazar Elif Koç'a teşekkürler! Prof.Hambert ve Rudolf hastaneden çıkıp 3-cü-son malzeme için Fransa'ya doğru yola çıktılar. 3.malzeme ruh tozuydu. Ruh tozu beyaz renkli, çok kıymetli bir toz. Ruh tozundan dünyada sadece 24 gram var. O, 24 gram tozda Fransa'da-Paris'te bir müzede korunuyor. Uzun yolun verdiği yorgunluktan dolayı Rudolf gözlerini kapatıp uykuya daldı. Natalya geldi gözünün önüne...Siyah saçlı, mavi gözlü, nur yüzlü Natalya. O uzun bir yolculuğa çıktı. Hiç dönmemek üzere. Daha huzurlu, daha sakin ve daha adaletli bir dünyaya gitti. Rüyasında Rudolf Natalya'yla bera Daha fazla oku
Devamını Oku
Kayıp hikayesi 31.Bölüm
Kayıp(31.bölüm) Kurye pastayı Rudolf'a teslim etti. Ücretini aldıktan sonra gitti. Rudolf o güzel pastayı bozulmaması için buzdolabına koydu. Rudolf: "Akşama kadar burada bekle! Akşam hakkettiğin değeri göreceksin." Bu zaman Prof.Hambert aşağı kattaki eğlence merkezinde bilardo oynuyordu Lei ile birlikte. Bir kaç dakika sonra Rudolf'ta onlara katıldı. Jhonny Elizabet'in yanından ayrılıp odalarına geri döndü. Yemeğe bir şey aradığı için direk buzdolabına doğru koştu. Kapağı açtı. İçeride bir şişe meyve suyu, bir şişe şerap, bir şişe bira, bir paket cips, bir tabak özel Tayland peyniri ve bir güzel pasta vardı. Bu p Daha fazla oku
Devamını Oku

Yinebirgün Hikaye paylaşım platformu

Herkesin bir hikayesi var...